Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu
Eğitim

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Tanı ve Terapisi

İki günlük bir eğitimdir. Üç bölüme ayrılmış 7 dersten oluşmaktadır. Birinci bölümde genel olarak Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Anlatılmaktadır. İkinci bölümde ise daha ağırlıklı olarak DEHB’nin insan ilişkilerinde ve evlilikteki etkilerine daha ağırlıklı olarak yer verilmiştir. DEHB’ye psikolojik ve psikososyal müdahaleyle ilgili bilgi verilmektedir.

7 Ders

İki günlük bir eğitimdir. Üç bölüme ayrılmış 7 dersten oluşmaktadır.

Birinci bölümde genel olarak Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Anlatılmaktadır. İkinci bölümde ise daha ağırlıklı olarak DEHB’nin insan ilişkilerinde ve evlilikteki etkilerine daha ağırlıklı olarak yer verilmiştir.

Bu eğitimde Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu’nun tanı ve tedavisi anlatılmaktadır. Eğitim Prof. Dr. Mehmet Akif Ersoy Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda çalışmakta ve özellikle erişkinlerde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu alanında araştırmalarını sürdürmekte ve hasta tedavi etmektedir. Bu eğitimde dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ya da diğer adıyla hiperkinetik bozukluğunu bir klinisyen ve araştırmacı psikiyatristten öğrenme fırsatı bulacaksınız.

Eğitimi izlerken ya da tercihen izledikten sonra 1 ay boyunda Dr. Mehmet Akif Ersoy’a soru sorabilirsiniz. Diğerseniz sorularınızı “Eğitim Verenle İletişim Kur” butonunu kullanarak özel olarak sorabileceğiniz gibi, eğitim için açılmış özel grupta sorularınızı sorduğunuzda diğer grup üyelerinin de katkılarını almanız mümkün olabilir.

Bu Eğitime Kaydol

Comments